13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده توسط بخش


یک داشبورد مدیریتی بی نقص چگونه به نظر می رسد؟ از امور مالی گرفته تا استراتژی، در مورد این نمونه های داشبورد مدیریتی اجرایی یادداشت برداری کنید.

اگر یک عبارت وجود داشته باشد که هم پتانسیل و هم چالش های عظیم را برای سازمان های داشبورد مدیریتی امروزی نشان دهد، آن کلان داده است. ما هر روز داده های داشبورد مدیریتی بیشتری را در اختیار داریم و بسیاری از شرکت ها به دلیل حجم عظیم داشبورد مدیریتی آن با مشکل مواجه می شوند. و با این حال، تصمیم گیری مبتنی بر داده مهم تر از همیشه است. قهرمان بعید و نادیده گرفته شده، مدیری است که می تواند این بهمن اطلاعات را به داشبورد مدیریتی ای با طراحی خوب تبدیل کند.

داشبورد مدیریتی ها بسیار مهم هستند زیرا حجم عظیمی از داده ها را متراکم و سازماندهی می کنند تا مدیران و مدیران بتوانند مرتبط ترین اطلاعات را در کمترین زمان به دست آورند. یک داشبورد مدیریتی یا اجرایی برای نمایش همه معیارها و KPIها در یک مکان استفاده می شود تا به مدیران کمک کند تا تصمیمات کارآمدی در مورد برنامه استراتژیک داشبورد مدیریتی شرکت بگیرند. زمانی

زمانی که داشبورد مدیریتی ها به درستی انجام شوند، بینش ارزشمندی در مورد سلامت یک سازمان ارائه می دهند و به شدت بر تصمیم گیری های اجرایی تأثیر می گذارند. اگر مطمئن نیستید که «درست انجام شده» چگونه به نظر می ‌رسد، نگران نباشید – ما چندین نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی را به شما نشان می ‌دهیم که می ‌توانید از آنها بیاموزید.

7 نشانه که داشبورد مدیریتی گزارش گیری معمولی نیازهای شما را برآورده نمی کند

1. به بینش داشبورد مدیریتی نیاز دارید.

شما می دانید که یک گل از دست رفته است، اما نمی دانید چرا.

2. شما به یک سیستم هشدار اولیه نیاز دارید.

تنها چیزی که بدتر از خبر بد است، خبر بد خیلی دیر است.

3. شما به زمینه داشبورد مدیریتی نیاز دارید.

اگر تاریخ خود را ندانید، محکوم به تکرار آن هستید.

4. شما به داده های گسترده داشبورد مدیریتی نگاه می کنید.

نگاه کردن به تصویر بزرگ نیاز به یک لنز خاص دارد.

5. شما باید آیتم های اقدام را ببینید.

چگونه بفهمیم که به تمام تعهدات داشبورد مدیریتی خود عمل کرده ایم؟

6. شما نیاز به پیوند استراتژیک دارید.

آیا برای دستیابی به اهداف استراتژیک بلند مدت خود در حال پیشرفت هستیم؟

7. شما به همسویی سازمانی و پروژه ای داشبورد مدیریتی نیاز دارید.

آیا پول خود را در دهان خود می گذارید؟

این را در مورد داشبورد مدیریتی های اجرایی به یاد داشته باشید ...

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی

هیچ داشبورد مدیریتی یکسانی وجود ندارد. شما اطلاعاتی را از منابع مختلف برای ایجاد انواع داشبورد مدیریتی برای مخاطبان مختلف جمع آوری خواهید کرد. هر یک از اینها هدف خاص خود را دارد و انواع خاصی از داده داشبورد مدیریتی ها را به هم منتقل می کند:

داشبورد مدیریتی های مالی

این داشبورد مدیریتی تصویری سطح بالا از سلامت مالی یک شرکت است. این به شما کمک می کند تا در مورد منابعی که دارید و نحوه تخصیص آنها تصمیم بگیرید. داشبورد مدیریتی مالی ممکن است جنبه ‌های مختلفی را پوشش دهد - سود و زیان، داشبورد مدیریتی نقدینگی، درآمد مشتری و غیره. دسترسی آسان به آن داده های مالی برای سودآور نگه داشتن یک شرکت بسیار مهم است.

1- داشبورد مدیریتی سود و زیان Datapine اطلاعات را با استفاده از قالبی زیبا و تمیز سازماندهی می کند. می‌توانید خطوط روند مالی را در طول زمان و گروه ‌بندی ‌های سطح بالایی از معیارها را مشاهده کنید تا زمینه سود و زیان داشبورد مدیریتی را نشان دهید. همچنین، حاشیه مناسب، دید سریعی از نحوه تجزیه مالی در هر دسته به مدیران ارائه می دهد.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

2- Quickbooks که بی‌تردید یک برند پیشرو در صنعت حسابداری و مالی است، همچنین در گروه ‌بندی اطلاعات مشترک با هم کار بسیار خوبی انجام می‌دهد. داشبورد مدیریتی مشتری یک نمای بسیار متمرکز از حساب های شما و همچنین خلاصه ای از فاکتورهای پرداخت شده در مقابل فاکتورهای باز را به شما ارائه می دهد. این نمونه داشبورد مدیریتی مالی، و بسیاری از داشبورد مدیریتی های دیگر ارائه شده توسط Quickbooks، نمای سطح بالایی از معیارهایی را ارائه می ‌دهد که بررسی در زمینه منطقی است.

داشبورد مدیریتی های بازاریابی

تلاش های بازاریابی شرکت شما در ایجاد فروش یا مشتریان جدید داشبورد مدیریتی چقدر موفق است؟ این داستانی است که یک داشبورد مدیریتی بازاریابی خواهد گفت. معیارهای سطح بالای آن احتمالاً شامل بازدید از وب سایت، مخاطبین تبدیل شده، مشتریان واجد شرایط بازاریابی و موارد دیگر خواهد بود. یک داشبورد مدیریتی بازاریابی خوب همچنین باید نشان دهد که آیا افراد در هر مرحله از خط لوله فروش شما "گیر" می کنند یا خیر.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

3- داشبورد مدیریتی بازاریابی Hubspot مشاهده اهداف و مقایسه سرنخ ها در مراحل مختلف را آسان می کند. با استفاده از یک ابزار فیلتر پیچیده، کاربران داشبورد مدیریتی می توانند به روندهای سال به سال و ماه به ماه، هم به صورت درصد و هم به صورت اعداد سخت نگاه کنند. داشبورد مدیریتی نیز بسیار قابل تنظیم است، بنابراین می توان آن را مطابق با ترجیحات مدیران مختلف تنظیم کرد.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

داشبورد مدیریتی های عملیات و ایمنی

داشبورد مدیریتی عملیات و ایمنی یک ابزار حسابرسی داخلی است که به سازمان ها کمک می کند تا به طور فعال ریسک را مدیریت کرده و از آن جلوگیری کنند. یک داشبورد مدیریتی ایمنی خوب به جای یافته ‌ها، وضوح‌ ها را ارائه می ‌دهد و تمرکز را از نمودارها و اعداد به هدف بزرگ‌تر ترویج بهترین شیوه‌های ایمنی تغییر می‌دهد. داشبورد مدیریتی ممکن است شامل شناسایی خطر، مدیریت حادثه، آموزش و آگاهی و غیره باشد و در حالت ایده‌ آل بیشتر از یک داشبورد مدیریتی استراتژیک به ‌روزرسانی می ‌شود، زیرا رسیدگی فوری به مشکلات ایمنی بسیار مهم است.

4- داشبورد مدیریتی های IndustrySafe به گونه ای طراحی شده اند که نظارت بر زمان واقعی معیارهای عملکرد ایمنی را ارائه دهند. برگه ‌های داشبورد مدیریتی به شما این امکان را می‌ دهند که به اطلاعات مربوط به دسته‌ های مربوطه بپردازید و نمای آن را با نمودارها و نمودارهای قابل تنظیم تنظیم کنید. این داشبورد مدیریتی داده های پیچیده را در قالبی با قابلیت پیمایش آسان ارائه می دهد.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

داشبورد مدیریتی های منابع انسانی

داشبورد مدیریتی های منابع انسانی می توانند به طرق مختلف ظاهر شوند. آنها از گزارش معیارهای داخلی و کیفی مانند رضایت کارکنان گرفته تا معیارهای کمی و خارجی مانند میزان موفقیت در استخدام را شامل می شوند. داشتن داشبورد مدیریتی منابع انسانی به ویژه برای شرکت های بزرگتر برای ردیابی جابجایی و حفظ کارمندان مفید است. این اعداد معمولاً به داشبورد مدیریتی بینش می ‌دهند که آیا تیم ‌ها توانایی‌های مناسبی برای نقش‌ های خود دارند و حوزه‌ های مشکل بالقوه را برجسته می ‌کنند.

5- PeopleInsight نمونه خوبی از پلتفرمی است که داده ها را از منابع مختلف ترکیب می کند و به شما امکان می دهد داشبورد مدیریتی های منابع انسانی خود را با اهداف تجاری سازمان خود تنظیم کنید. داشبورد مدیریتی های آن‌ ها تحلیل‌ هایی را در زمینه‌ های مختلف ارائه می کنند، خواه این یک مرور کلی اجرایی در یک نگاه باشد، نگاهی دقیق به خط لوله نامزد شما، یا نقشه گردش مالی تقسیم ‌بندی شده بر اساس بخش، زمان در شرکت یا عوامل دیگر.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

6- نمونه دیگر داشبورد مدیریتی مربوط به پلتفرم مدیریت داده و تجسم iDashboards است. این داشبورد مدیریتی دقیق بر معیارهای کارکنان تمرکز دارد - نه تنها میزان رضایت، بلکه اعداد و درصدهایی که ممکن است سرنخ های دیگری در مورد شادی کلی کارکنان ارائه دهد. از دوره تصدی تا جابجایی، می‌توانید هر معیار را برای دریافت جزئیات بیشتر بررسی کنید. اگر به دنبال ابزاری هستید که بتواند حوزه های مسئولیت خاصی را در منابع انسانی برجسته کند، iDashboard گزینه خوبی است.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

داشبورد مدیریتی های تخصصی

داشبورد مدیریتی های تخصصی هدف متمرکزتری نسبت به سایر نمونه های داشبورد مدیریتی تجاری که توضیح دادیم دارند. آنها را می توان بر اساس مرحله رشد، صنعت و معیارهای خاص شرکت شما تنظیم کرد. آنها همچنین اغلب برای پروژه های خاص و باریک استفاده می شوند.

7- Baremetrics، یک شرکت ارائه دهنده ابزارهای تحلیل و بینش، نمونه های جالبی از داشبورد مدیریتی های تخصصی دارد. داشبورد مدیریتی آن‌ها با در نظر گرفتن استارت‌ آپ‌ ها طراحی شده‌اند و می ‌توانند با چندین ابزار که استارت ‌آپ‌ ها برای مدیریت مالی استفاده می ‌کنند، ادغام شوند. اگر یک استارت ‌آپ هستید و تازه شروع به ردیابی معیارها کرده‌اید، یا می ‌خواهید در مورد درآمد، هزینه ها و موارد دیگر شفاف ‌تر باشید، Baremetics دارای این موارد است: قالب‌ های تمیز و ساده برای معیارها؛ جریان درآمد زنده؛ و مقایسه های خوب و شرکت به شرکت.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

8- Sisense، یک شرکت تجزیه و تحلیل کسب و کار، دارای طیف گسترده ای از نمونه های داشبورد مدیریتی تخصصی است که قابل ذکر است. از سرمایه ‌گذاران و زنجیره ‌های تامین گرفته تا سازمان‌ های مراقبت‌های بهداشتی، می ‌توانید یک داشبورد مدیریتی برای تقریباً هر معیار خاص صنعت ایجاد کنید. این به ویژه هنگام استفاده از مجموعه داده های بزرگ و پیچیده در داشبورد مدیریتی یا مقایسه فرآیندها و اقدامات خود با سایرین در صنعت مفید است.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

9- نمونه دیگری از داشبورد مدیریتی های تخصصی از Asana، یک نرم افزار گردش کار و مدیریت پروژه می آید. داشبورد مدیریتی های آن یک عکس فوری و قابل خواندن از تلاش‌های یک تیم هستند، از جمله تعداد وظایف تکمیل‌ شده، تعداد کارهای برجسته و محل قرارگیری وظایف در پروژه ‌ها و دسته‌های مختلف. این به شما کمک می کند حجم کار را در بین تیم ها و بخش ها به روشی بسیار بصری ارزیابی و گزارش دهید.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

10- بسیاری از سازمان های مراقبت های بهداشتی و شهرداری ها داشبورد مدیریتی های تخصصی را برای اطلاع رسانی عمومی در طول همه گیری کووید-19 اجرا کردند. داشبورد مدیریتی زیر از شهرستان سن متئو اطلاعاتی در مورد تعداد بیماران بستری با موارد تأیید شده یا مشکوک به کووید-19 و همچنین اشغال فعلی و در دسترس بودن تخت‌های بخش مراقبت‌ های ویژه، تخت‌ های بیمارستانی حاد، و دستگاه‌ های تنفس مصنوعی در سراسر شهرستان ارائه می‌ دهد.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

داشبورد مدیریتی های استراتژی

داشبورد مدیریتی های استراتژی به مدیران بینشی از عملکرد سازمان در ارتباط با برنامه استراتژیک می دهد. این داشبورد مدیریتی ها منعکس کننده پیشرفت به سمت اهداف هستند و ابتکارات خاصی را که برای رسیدن به آن اهداف در حال بازی هستند، مورد توجه قرار می دهند. داشبورد مدیریتی های استراتژی عملیاتی نیستند، اما در عوض نحوه پیشرفت شرکت به‌عنوان یک کل به سمت اهداف بلند مدت خود را نشان می ‌دهند.

داشبورد مدیریتی های ClearPoint از یک سطح بصری بسیار بالا شروع می‌شوند و سپس به کاربران داشبورد مدیریتی اجازه می ‌دهند چندین لایه را برای کسب اطلاعات بیشتر بررسی کنند. داشبورد مدیریتی های استراتژی احتمالاً به مخاطبانی با سطوح مختلف درک از برنامه استراتژیک و فرآیند برنامه ریزی به طور کلی ارائه می شود، بنابراین توانایی مشاهده سریع یک خلاصه کلی یا بزرگنمایی جزئیات در مورد معیارها و پروژه داشبورد مدیریتی ها فوق العاده ارزشمند است.

داشبورد مدیریتی های استراتژی می توانند برای هر نوع سازمانی که مجموعه ای از اهداف را دنبال می کنند مفید باشند. برای مثال، دولت‌ های شهری به ‌طور فزاینده ‌ای از این داشبورد مدیریتی ها به‌عنوان یک پلتفرم (بعضی حتی می ‌گویند یک تبلیغ) برای نشان دادن آگاهی و شفافیت در مورد پیشرفت، نقاط قوت و ضعف خود استفاده می‌ کنند. یک شهر مسئول ایجاد بهبود در جامعه و عمومی کردن تلاش های خود در اطراف آن بهبود است. داشبورد مدیریتی ها به شهروندان کمک می‌ کنند تا ببینند شهر چه چیزی را ردیابی و اندازه گیری می کند، و همچنین میزان پیشرفت آن، که زمینه و استدلال مفیدی را در پشت ابتکارات مختلف فراهم می‌کند. بسیاری از شهرها همچنین از داشبورد مدیریتی های جامعه برای قرار دادن خود به عنوان رهبر استفاده می کنند و رویکردهای آینده نگر و نوآوری را به نمایش می گذارند.

چند نمونه از داشبورد مدیریتی های استراتژی دولت عبارتند از:

11- شهر ژرمن‌ تاون، تنسی، داشبورد مدیریتی استراتژی شهرداری را به نمایش می‌ گذارد. آنچه برای شهرها منحصر به فرد است این است که مخاطبان اصلی داشبورد مدیریتی آنها شهروندان هستند. با اولویت شفافیت، Germantown خلاصه ای از تمام حوزه های عملکرد کلیدی و وضعیت آنها را مستقیماً در صفحه اصلی خود پست می کند. شهروندان می‌توانند برای دیدن اهداف، شاخص‌های عملکرد و برنامه ‌های عملیاتی که به عملکرد آن منطقه کمک می ‌کنند، روی یک منطقه کلیک کنند و برای دیدن نمودارها، تجزیه و تحلیل‌ها و موارد دیگر حتی بیشتر به آن بپردازند. بسته به سطح علاقه هر شهروند، دسترسی به مقادیر مختلف اطلاعات آسان است.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

12- شهرستان آراپاهو، کلرادو از یک داشبورد مدیریتی برای کمک به عمل به وعده خود برای ارائه یک تجربه درجه یک به ساکنان خود استفاده می کند. در "صفحه اصلی" یا خلاصه سطح بالا، Arapahoe سه اولویت استراتژیک خود - خدمات اول، مسئولیت مالی، و کیفیت زندگی - و همچنین اهداف مرتبط با این اولویت داشبورد مدیریتی ها را به نمایش می گذارد. سپس شهروندان می توانند روی هر هدف، مانند هدف تعالی نیروی کار، کلیک کنند تا وضعیت اقدامات مرتبط با آن را مشاهده کنند.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

13- City of Sugar Land، تگزاس نمونه عالی دیگری از نحوه ایجاد د داشبورد مدیریتی شهری را ارائه می دهد. صفحه خلاصه دارای تصاویر پیمایشی است که موفقیت های شهر را به نمایش می گذارد و در عین حال شش اولویت استراتژیک آن را نیز فهرست می کند. شهروندان می توانند برای دریافت جزئیات و داده های مربوط به اقدامات مختلف، روی هر اولویت کلیک کنند.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

سازمان های مراقبت های بهداشتی نیز می توانند از داشبورد مدیریتی های استراتژی بهره مند شوند. هزاران اطلاعات در بازه‌ های زمانی مختلف و در قالب ‌های مختلف، از سوابق پزشکی و داده‌ های بخش گرفته تا گزارش‌های عملیاتی و مالی، به سیستم‌ های بهداشتی جریان می ‌یابند. حجم اطلاعاتی که آنها جمع ‌آوری می ‌کنند می ‌تواند بسیار زیاد باشد و امکانات در نهایت تنها بخشی از آن را تحت تأثیر قرار می ‌دهند. داشبورد مدیریتی ها به مدیران خدمات بهداشتی راهی برای تقطیر و هضم همه این داده ها می دهند تا بتوانند از آن برای توسعه و اجرای برنامه های استراتژیک استفاده کنند. می‌ توانید درباره داشبورد مدیریتی های استراتژی مراقبت ‌های بهداشتی بیشتر بخوانید - و نمونه ‌هایی را در اینجا ببینید.

پلتفرم گزارش مدیریت ClearPoint همچنین داشبورد مدیریتی های استراتژی را برای کمک به تیم های رهبری در ردیابی و مدیریت پیشرفت اهداف، KPI و پروژه داشبورد مدیریتی ها ارائه می دهد. این داده‌ها را از چندین منبع ترکیب می ‌کند و آن‌ها را برای مخاطبان داخلی (تیم‌های رهبری) نمایش می‌دهد، که رهبری جلسات، ساخت گزارش‌ها و موارد دیگر را آسان می ‌کند.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

بخش‌های کلیدی استراتژی را می ‌توان منتشر کرد (مانند نمونه‌های دولتی بالا)، اما ارزش واقعی ClearPoint ناشی از توانایی آن در ایجاد آسان گزارش‌ها و داشبورد مدیریتی هایی است که تیم مدیریت شما نیاز دارد و به آن‌ها اجازه می ‌دهد روی اجرای استراتژی تمرکز کنند. خواه نقشه های حرارتی، داشبورد مدیریتی نمودار یا تجزیه و تحلیل کیفی با وضعیت RAG باشد، می توانید همه آن ها را در یک مکان با ClearPoint دریافت کنید.

13 نمونه داشبورد مدیریتی اجرایی سازماندهی شده

farzaneh
سلام وقتتون بخیر خیلی ممنونم از مقاله بسیار عالی و کاربردی شما...خیلی جذاب بود...تا انتها خوندم و یک سوال داشتم از خدمتتون. معیار یک داشبورد مدیریتی خوب چیه؟؟
1401/12/01
مدیر سایت :