A

نرم افزار نوبت دهی


نرم افزار نوبت دهی یک نرم افزار تحت وب برای مدیریت نوبت و صف در داخل مجموعه (کلینیک ها، مطب پزشکان، آرایشگاه ها و سالن های زیبایی) و دریافت نوبت بصورت آنلاین توسط مشتری می باشد. شیفت های کاری ارائه خدمات، مهارت های ارائه شده در شیفت های کاری و افراد ارائه دهنده خدمات در این سامانه تعریف می گردند و با تعیین افراد فعال در هر شیفت می توان نوبت مراجعه کنندگان را مدیریت کرد. با اتصال به پنل پیام کوتاه می توان جابجایی های اتفاق افتاده بصورت خودکار به مراجعین اطلاع رسانی کرد.

در این نرم افزار امکان رزرو نوبت برای مشتریان و اپراتور فراهم گردیده است. امکان فعال نمودن درگاه پرداخت آنلاین برای مشتریان وجود دارد تا در هنگام رزرو مشتریان بتوانند هزینه خدمات یا بخشی از آن را پرداخت نمایند. این ویژگی بصورت انتخابی بوده و در صورت نیاز فعال می گردد.

 

ویژگی های نرم افزار نوبت دهی


 
1

نرم افزار نوبت دهی کلینیک


یکی از کاربرد های این نرم افزار استفاده جهت نوبت دهی کلینیک ها می باشد. ساختار نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که به راحتی بتواند صف کلینیک را مدیریت نماید. امکان تعریف تخصص های کلینیک، پزشکان ارائه دهنده خدمات، زمان ویزیت هر پزشک، اطلاعات بیمار، سابقه ویزیت هر بیمار و پزشک از جمله مواردی است که به سادگی برای کلینیک ها قابل ارائه است.

 
2

نرم افزار نوبت دهی پزشکان


مطب پزشکان معمولا دارای تماس های تلفنی بالایی است و افراد زیادی جهت اخذ نوبت یا تغییر در نوبت خود با مطب تماس می گیرند و اپراتور مطب علاوه بر مدیریت صف بیماران باید پاسخگوی تلفن نیز باشد. این امر معمولا با شکایت بیماران از روند پاسخگویی همراه است. نرم افزار نوبت دهی مطب این امکان را فراهم کرده است تا بیماران به سادگی و با استفاده از نرم افزار نوبت دهی از وقت های خالی پزشک مطلع شده و نوبت خود را رزرو نمایند.

 
3

نرم افزار نوبت دهی آرایشگاه و سالن زیبایی


نوبت دهی سالن های زیبایی و آرایشگاه ها با توجه به تنوع خدمات ارائه شده در این سالن ها تنوع زمانی و هزینه ای این سالن ها بسیار پیچیده است. نرم افزار نوبت دهی آرایشگاه ها و سالن های زیبایی با امکان تعیین زمان برای هر متخصص و جدا سازی دپارتمان های هر بخش به سادگی امکان ارائه نوبت حضوری و آنلاین را برای کاربران فراهم کرده است.